Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'den Sicil Affı Açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'den Sicil Affı Açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci sicil affı konusunda açıklama yaptı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, esnaf ve şirketlere sicil affı düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. "Başbakanımızın talimatı ile kısa sürede çalışmayı bitirdik. Maliye Torba Yasası içerisinde bu hafta zannedersem komisyonlarda görüşülmeye başlanacak." dedi.

Bakan Tüfenkci, “Burada halen ödenmemiş karşılıksız çeki olan 566 bin 116 kişi, kredi kartı nedeniyle yasal takip borcu bulunan 2 milyon 233 bin 188 kişi, bireysel kredilerden yasal takip borcu bulunan 1 milyon 729 bin 846 kişi, ticari kredilerden yasal takip borcu bulunan 535 bin 379 şahıs şirketi ile 99 bin 929 sermaye şirketi olmak üzere, gerçekten epeyce bir rakam tutan insanı ve şirketleri ilgilendiren bir düzenleme.” İfadesini kullandı.

Terör mağduru esnaflar için de büyük önem taşıdığını belirten Tüfenkci, "Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da terörden dolayı mağdur olan esnafımızın bu sicil affından faydalanarak bankalara, kredilere, finansmana erişimi noktasında önemli bir fırsat.” dedi.

Bu açıklama önümüzdeki günlerde borcu bulunan şirketler ve şahıslar için büyük önem taşımakta. Bakan Tüfenkci’nin yaptığı bu açıklama piyasalarda olumlu bir etki yarattı.

Gönder
Diğer Haberler
Enerji